Templates by BIGtheme NET

فیلم "آ، ب، پ" ساخته علیرضا مشورت

برگزیده اولین جشنواره فیلم 180 ثانیه ای پاسارگاد

26 دی ماه 1394 - تهران، سالن همایش های برج میلاد

جشنواره فیلم پاسارگادمراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای بانک‌پاسارگاد، با حضور دکتر جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر ابتکار معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط‌ زیست، دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد و برخی از کارگردانان، بازیگران، پیشکسوتان هنر و سینما و هنرمندان بنام از جمله رضا کیانیان، مرضیه برومند، کامبیز روشن‌ روان، بیژن بیژنی، رسول نجفیان، روح‌الله حجازی، فاطمه گودرزی، غلامرضا نامی و ... جمعی از علاقمندان به هنر و سینما و همچنین شرکت‌کنندگان در جشنواره، اصحاب رسانه و گروهی از مردم برگزار شد.
 در این مراسم که در تاریخ 26 دی 1394 و در محل سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد، ضمن نمایش فیلم‌های برگزیده، به نفرات اول تا چهارم در هر بخش جشنواره به ترتیب، تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ 60 میلیون ریال، تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ 40 میلیون ریال، تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ 30 میلیون ریال و تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ 20 میلیون ریال اهداء شد. همچنین در بخش جنبی جشنواره به 4 ایده برتر در هر بخش، تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ 10 میلیون‌ریال اهدا شد. علاوه بر این نفرات برگزیده در هر بخش در صورت ادامه تحصیل، بدون هیچگونه تعهدی -مانند برگزیدگان بورسیه بانک‌پاسارگاد در 8 دوره کنکور سراسری- بورسیه بانک‌پاسارگاد خواهند شد. همچنین نظر به استقبال کم‌نظیر علاقمندان، طبق موافقت مدیرعامل بانک‌پاسارگاد، مقرر شد به کلیه شرکت‌کنندگان در جشنواره سهام بانک‌پاسارگاد اعطاء شود.
 این جشنواره در 3 محور اصلی "محیط‌‌ زیست و منابع طبیعی"، "تکریم خانواده و حقوق‌ اجتماعی"، "معرفی یکی از ویژگی‌های بانک پاسارگاد" و یک بخش جنبی با عنوان "ارسال ایده‌ها" برگزار شده‌بود.

در این جشنواره بسیار مهم و معظم نیز در حدود 5 هزار نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد، 1894 فیلم و 500 ایده به دبیرخانه جشنواره ارسال شده‌است که همه آن‌ها توسط داوران بازبینی شدند. آثاری که نشان از استعداد جوانان ایران زمین هستند. امیدوارم که این حرکت ادامه داشته باشد و بتواند در جهت شناساندن استعدادهای عظیم جوانان ایرانی، فعال و خلاق باشد.

در ارزیابی این آثار که توسط فیلمسازان و هنرشناسان بنام کشور همچون کمال تبریزی، روح‌اله حجازی، دکتر حسن بلخاری و دکتر محمود دهقان صورت گرفت، 300 اثر و52 ایده انتخاب شد و از میان آثار منتخب در هر بخش، تعداد 10 اثر برگزیده شدند که در مراسم اختتامیه، جوایز خود را از دست معاون رییس جمهوری، وزیر ارشاد، مدیرعامل بانک‌پاسارگاد و دبیر جشنواره دریافت کردند.

لینک خبر : http://www2.bpi.ir/News:945

خواندن 976 دفعه